Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Szerencsére jó és lelkiismeretes állatorvosok is vannak

A horror sztorik után legyen szó a jó orvosokról is.

A mi állatorvosunk egy nagyon kedves, megértő, alapos, nagy tudású ember, akivel nagyon jó kapcsolatot sikerült kialakítanunk.
Mindig komolyan vesz. Ez lényeges, mivel sajnos a saját bőrömön kellett megtapasztalnom, hogy a legkisebb apróság is fontos lehet. Nem egyszerűen megérti, hogy én úgy gondolkozok, hogy inkább menjek százszor feleslegesen, mint egyszer későn, hanem még támogat is ebben.
Mindig alaposan vizsgál. Nem csak tessék-lássék, rászánja az időt, minden vizsgálati eredményt rögzít a számítógépén.
Mielőtt gyógyszert adna, átnézi az eddigi kórtörténetet, mikor mit kapott. A kezeléseket mindig átbeszéli velem.
Nem lő „ágyúval verébre” azaz nem a legerősebb antibiotikummal kezd, hanem fokozatosságot tart.
Bármikor bármi gond van, őt hívhatom. Hétvégén, ünnepnap, éjszaka kellős közepén. Azt mondta bármikor. Ha nem ő az ügyeletes, akkor legalább annyit megmond, kit hívjak. De én kinézem belőle, hogy akkor is kijönne, vagy bevihetném hozzá a cicákat, ha nem ő lenne ügyeletben.
Mindig ad számlát, ami azért valljuk be őszintén, nagy csoda a mai világban. 

Egyszer találtam egy kb másfél hónapos kiscicát. Sejtettem, hogy nagyon beteg, zihált, kapkodta a levegőt. Azonnal elvittem a dokinkhoz. Megvizsgálta. Két oldali tüdőgyulladás, kihűlés, vérszegénység... Őszintén megmondta, hogy esélytelen. Ennek ellenére segített, 3 injekciót is beadott. Megbeszéltük, hogy 3 nap múlva kontroll, ha megéri. Amikor fizetni akartam, nem engedte. Majd kontrollon. De a kontrollra már nem mehettünk el, a második este meghalt a cica. Később se fogadott el pénzt érte.

És bár róla nem szívesen írok, mert hiába telt el majd két év azóta még mindig iszonyatosan fáj, de itt nem hagyhatom ki a világ legfantasztikusabb macskájának történetét. Ő volt Simba. Szintén mentett cica volt. A legédesebb, legbújósabb, legaktívabb aki létezett. Ő volt az, akiről már az előző részben írtam egy mondatot, az ő megsüllyedt hólyagját nézte hájnak a helyettes doki. Egy reggel azzal a tudattal mentem el dolgozni, hogy van két egészséges macskám. Mikor hazaértem, láttam, hogy nagyon nagy baj van: az egész lakás összehányva, a mindig aktív, pörgős Simba nem jött elém, csak fekszik. Azonnal orvos. Vizsgálat, ultrahang, röntgen és a döbbenet. Ilyet még ő sem látott: tele van homokkal a hólyagja. Azonnal katéterezés, eredmény nélkül. Ott kellett hagynom azonnali műtétre. Megadta a számát, hogy este 8-kor hívjam. Fel is hívtam, érdeklődni, hogy sikerült a műtét. A háttérben gyerekhangokat hallottam, már otthon volt a családjával, de kedvesen és türelmesen elmondott mindent. Másnap, mikor látogatni mentem, Simba jobban volt. Reménykedtem? Még ezt se lehet mondani, mert biztos voltam benne, hogy jó kezekben van és nem lesz semmi gond. Pár nap és hazajöhet. Aznap este megint meg kellett műteni, mert megint tele lett homokkal a hólyagja. A harmadik nap délelőtt is. Erről a kettőről nem is tudtam, csak amikor mentem hozzá. Délután mikor látogatni voltam, már kómában volt. A veséje leállt. Nem volt reális választási lehetőségem. Vagy elaltattatom, vagy ha nem, pár órája van csak és ha kijön a kómából, iszonyatos fájdalmak között fog meghalni. Így békében elbúcsúztam és megbeszéltük, hogy ő intézi a hamvasztást. Fizetni nem engedett akkor sem. Megbeszéltük, hogy amikor megyünk a hamvakért, akkor majd fizetek. Így is történt. De nem annyit kért, amennyit én számoltam. Nem számolta fel a második és a harmadik műtétet. Nem számolta fel teljes mértékben azt sem, hogy ott töltött 3 napot. És nem számolta fel a hamvasztást sem...

 

enesazegeszsegugy

Költözést tervezek. Tudjátok mi tart vissza leginkább? Az, hogy félek, hogy nem találok azonnal még egy ilyen rendes, kedves, alapos állatorvost. És túl messze leszek, nem tudunk hozzá visszajárni. És a legidősebb macskám tünetmentes, de nem egészséges. Nála nagyon komolyan kell venni azt is, ha találok két vércseppet, mert neki is a hólyagjával van gond... Ha nem vizsgálják meg rendesen, ha nem veszik komolyan a legapróbb panaszt is, az neki is napok alatt az életébe kerülhet. 

 

Tovább

Állatorvosok - horror sztorik itt is vannak...

Már említettem, hogy a jó állatorvost megtalálni nagyon fontos, de nem mindig egyszerű feladat. Sajnos az állatorvosok között is vannak kontárok, vannak akik csak a pénzre hajtanak. Itt is tudni kell nemet mondani. Tudni kell felhúzni a nyúlcipőt és másik orvoshoz futni.

És ha bebizonyosodik, hogy az orvos elszúrta: perelni, perelni, perelni. Tudom, a per nem hozza vissza a kedvencünket. A kártérítés nem enyhíti a fájdalmat. De ha mindig, mindenki annyiban hagyja, az orvos azt fogja hinni, hogy minden jó úgy, ahogy van, hogy bármit megtehet. És ez így nagyon nem jó.

enesazegeszsegugy
Így kell kinéznie egy hasi varratnak. Tökéletes seb.

Összegyűjtöttem pár horror történetet. Van közte saját, gyűjtött, cica, kutya, régi történet és friss eset is. De sajnos mind megtörtént.

És most csak arra gondolok, mennyire jó, hogy szuper állatorvost találtam.

enesazegeszsegugy
És így néz ki egy alaposan elszúrt, elfertőzödött seb...

Időpontos, tervezett műtét előtt elfogyott az altató. Az orvos megkérdezte a gazdit, akarja-e így is, mert akkor megcsinálja. Szerencsére azonnal másik orvost kerestek.

Sem a műtő, sem az eszközök nem voltak megfelelően tiszták. Súlyos fertőzés lett a vége, hosszú utókezelés, újabb műtétek. Hála egy másik orvosnak, sikerült helyrehozni.

Gyógyíthatatlan betegséget diagnosztizáltak, az orvos temetést javasolt, csúnyább szavakkal. A cica azóta is teljesen egészséges, köszöni szépen, semmi baja.

Vékony testalkatú, alig egy éves cica megereszkedett hasára azt mondták, hájas, fogyókúra kell. 3 hónap múlva meghalt. A hólyagját nézte hájnak...

Az állatorvos nem hitte el az emberorvosnak (!!!!!), hogy a kutyus epilepsziás. A kutyus 2 hónapos sem volt, amikor meghalt. Gyógyszerrel boldog, teljes életet élhetett volna.

Kullancs-csípés tüneteinek gondolta az orvos a húgykövesség tüneteit.

Egy teljes alomnyi cicának, csak kutyáknak való injekciót adtak. Mind meghaltak.

Az állatorvos első kérdése az volt, hogy milyen fajta cica, majd amikor meghallotta, hogy „csak” egy házi, lecsapta a telefont.

A cicának eltört a lába, be is gipszelték. A kontrollon derült ki, hogy rosszul forrt össze. Az orvos ezért elaltatta. Nem voltak fájdalmai, picit bicegett volna a gipsz levétele után, más baja nem volt.

Székrekedést szívbetegségnek diagnosztizáltak és antibiotikumot adtak rá. Ő is meghalt.

Nem steril eszközt használtak, gyors lefolyású, halálos fertőző betegség lett belőle. Ő sem élte túl.

A műtő részbe ugyan nem lehet bemenni, de így is tudunk figyelni, legalább arra, hogy megmossa-e a kezét az orvos, fertőtleníti-e az asztalt, (amikor viszem az egész bandát, a 3 együtt élő macska között is van fertőtlenítés és kézmosás!) milyen a rendelő felszereltsége, állapota, tisztasága.

Ha gond van, orvoshoz kell fordulni. Azonban utána meg lehet beszélni a többi gazdával és ha kétség merül fel bennünk a vizsgálattal, diagnózissal, kezelési móddal akkor jobb megmutatni egy másik orvosnak is!

Egy kis olvasnivaló, annak aki szeretne jobban elmélyedni: a Magyar Állatorvosi Kamara etikai szabályzata:

http://maok.hu/content/_common/attachments/etilakiszab_2016aprilis13_hatalyos.pdf

Tovább

Az első napok

Kiválasztottuk a tökéletes cicát, megvettünk mindent ami kell (bővebben: http://cicaelet.reblog.hu/mi-kell-a-cicanaka-kezdocsomag), macskabiztos a lakás: nincs más hátra, mint kivárni amíg haza hozhatjuk és élvezzük az első napokat!

azelsosprint

Amikor a legidősebb cicámat hoztam, még teljesen tapasztalatlan voltam és segítségem sem volt. Egyedül kellett kitalálnom, mi hogyan jó neki, de visszanézve, pár elkövetett hiba ellenére sikerült.

Nem egyedül mentem érte, mert hazafelé már vele akartam foglalkozni az autóban is, egy ismerősömet kértem meg, hogy kísérjen el. Örülök, hogy így döntöttem, mert így egy csodálatos élményben volt részem. Az akkori autóm elég hangos volt, a lakótelepen beremegtek tőle az ablakok. Amikor beültünk az autóba, én hátra, hogy cicázhassak, haverom meg előre és beindította az autót, a nagy hangtól pöttöm kiscicám megijedt és hosszú másodpercekig csak néztünk mélyen egymás szemébe. Szenzitív periódusban imprinting... Konrad Lorenz. Ez a csoda, csak vele történt meg. Hogy vele miért arra két elméletem van. Az egyik, hogy tényleg sokkolóan hatott rá az autó hangja. A másik, hogy azért történhetett meg, mert ő nem volt megfelelően szocializálva.

Mikor hazaértünk nagyon meg volt szeppenve, ami teljesen érthető. Idegen hely, idegen emberek, idegen szagok. Még az étel és az alom is idegen volt neki, mert őt nem tenyésztőtől vettem, nem volt kezdőcsomag a megszokott ennivalójával.

Otthon először megmutattam neki az almot, az ételét és a vizet, megmutattam neki a lakást. Hagytam, hogy a maga tempójában felfedezze. Vele nem vettem ki szabadságot, hogy több időt lehessek vele, utólag már tudom, hogy ez is jó lett volna. Azért, hogy jobban megismerjem, gyorsabban alakíthassam ki a kötődést kettőnk között. A középsőnél hazahozatala után egy hetet itthon voltam és nagyon örültem, hogy vele tölthetem az első napokat.

Kötődés segítségére egy jó tipp: masszázs! Nálunk nagyon bevált. A gerince mentén finom, pici, körkörös mozdulatokkal masszírozgattam. Ez sokat segített a kezdeti vadságát megszüntetni.

Az első cicámnál ugyan nem tettem meg, de a többieket mind elvittem az állatorvoshoz, egy „bemutatkozó látogatásra”. Nem azért, mert nem bíztam volna a tenyésztőkben, akiktől érkeztek, bennük bízok, de elviszem bemutatni az új cicát. Ha mentett, nem tesztelt cica, akkor végképp ajánlatos elvinni egy általános vizsgálatra, Fip, Felv és Fiv tesztre.

Tovább

Cicaélet

blogavatar

Ebben a blogban a macskatartás, macskával való élet alapjairól szeretnék egy kis tájékoztatást adni. :)